עורך דין תעבורה, נהיגה בשכרות, דיני תעבורה - אתה בידיים טובות!

אתה נמצא כאן: ראשי » עבירות תנועה » מהירות מופרזת

מהירות מופרזת

עורכי דין בתעבורה – נהיגה במהירות מופרזת

במדינת ישראל ישנם חוקים רבים, ביניהם חוק הקובע מהי המהירות המותרת לנהיגה בכבישים השונים, כביש בין עירוני וכביש עירוני. בנהיגה במהירות מופרזת אתה עובר על חוקי התעבורה.

ככלל, אין לעבור על המהירות המותרת לנהיגה בכל כביש אשר מצויין בה את המהירות המירבית המותרת לנהיגה באותו כביש.

אך, למרבה הצער ישנם מקרים בהם נהגים לא שמו לב למהירות בה הם נוהגים, עוברים את המהירות המותרת ובכך הם עוברים עבירת תנועה חמורה בעלת השלכות קשות המתבטאות בדו"ח וקנסות משטרה, נקודות, וגרוע מכך שלילת רישיון הנהיגה.

נהיגה במהירות מופרזת אינה רק מסוכנת מבחינת ההשלכות החוקיות שלה אלא גם בגלל הסיכונים שהיא מכניסה את הנהג אליהם, תאונת דרכים במהירות מופרזת יכולה להביא לתוצאות קטלניות, איבוד שליטה של הנהג על הרכב בנהיגה במהירות מופרזת היא מאוד מסוכנת ויכולה להיגמר מאוד רע, חוסר יכולת לבלום את הרכב בזמן יכולה לגרום נזק עצום לרכב וגם לרכבים אחרים במקרה של תאונת שרשרת, דבר מאוד שכיח בנהיגה במהירות מופרזת.

אכיפת נהיגה במהירות מופרזת נעשית על ידי מספר אמצעים כגון מכשירים למדידת מהירות, מצלמות מהירות בדרכים מרכזיות וכדומה. גזר הדין בגין נהיגה במהירות מופרזת נקבע על בסיס שורה של שיקולים כגון הפער בין מהירות הנסיעה למהירות המותרת, נסיבותיו האישיות של הנהג, תוצאות המהירות המופרזת (לדוגמא, הסתיימו בתאונה קטלנית) וכדומה.
עד לרף מסוים, הנהג אשר נתפס נוהג במהירות מופרזת, יכול לבחור בתשלום קנס במקום הליכה לבית המשפט. לדוגמא, עד מהירות של 30 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית, או 40 קמ"ש בדרך שאינה עירונית. עבירות חמורות בגין מהירות מופרזות מחייבות העמדת הנהג לדין.

תמרורים ניצבים בכל כביש בארץ ומורים לנהג מהי המהירות המותרת באותו אזור, בכדי להמנע מבעיות כדאי לציית לתמרורים אלו ולנסוע רק במהירות המותרת, זה מציל חיים.


חיפשים אחרונים:

  • חוקי תעבורה 2012 (61)
  • חוקי התנועה 2012 (17)

ליאור מזור - בניית אתרים בוורדפרס

עורך דין תעבורה

Scroll to top